KONTAKT     ︎   ︎   ︎


O NAS       OFERTA       NASI ARTYŚCI       WYDAWNICTWOZespół założony w 1998 roku przez Wojciecha Mazolewskiego – gitarzystę basowego i kompozytora. Korzenie grupy sięgają gdańskiej sceny yassowej lat 90. Pink Freud, nazywany towarem eksportowym polskiej kultury to fenomen na krajowej, ale przede wszystkim zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjną definicję muzyki jazzowej i stanowi eklektyczną mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum’n’bass i jungle a także punkowej energii. Pink Freud ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech. W ramach trasy promującej album Horse & Power (2012), który powstał w kooperacji ze szwajcarskim producentem Rolim Mosimannem (współpracującym z Faith No More, The Young Gods i The The) oraz Marcinem Cichym (członkiem kultowego duetu Skalpel) odbyły się koncerty w Brazylii (festiwal Cena Contemporanea Brasilia), Kolumbii (festiwal Barranquijazz Barranquilla) i Korei (Jarasum Jazz Festival)


Ogromnym sukcesem okazały się również trasy koncertowe po Japonii (2011: Bokurano Bungaku Music Festival, a także Tokio; 2012: Tokio, Osaka, Nagoja). W 2012 roku zespół zagrał na Sziget Festival i został umieszczony na 2. miejscu w holenderskim rankingu najlepszych koncertów festiwalu, wyprzedzając tym samym takie gwiazdy jak Snoop Dogg i Korn
Zespół Pink Freud jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi Płyta roku 2010 Programu 3 Polskiego Radia (za album Monster of Jazz), trzykrotni zwycięzcy w ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny (2007, 2008, 2010), laureaci Jazzowego Oscara przyznawanego przez kapitułę stowarzyszenia Melomani. 
Grupa została również doceniona za produkcję teledysków – w 2005 roku zdobyli nagrodę Yach na festiwalu Yach Film w kategorii „Inna Energia” za klip do utworu Come as you are. Za teledysk do utworu Dziwny jest ten Kraj (z albumu Punk Freud) otrzymali Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 oraz nagrodę na festiwalu Northernwave w Islandii.

︎  ︎
Wojtek Mazolewski - gitara basowa


Adam Milwiw-Baron - trąbka, elektronika


Arek Kopera - saksofon barytonowy


Rafał Klimczuk - perkusja


Wojtek Mazolewski Quintet
Adam Nowak i Akustyk Amigos
Aga Derlak

Rozen

Odet

Pink Freud
Chłopcy kontra Basia
Joanna Duda Trio
Pola Chobot & Adam Baran
TRANSatlantyk
Ana Andrzejewska


Mariusz Dettlaff

Head of business development / Executive producer
+48 606 262 810
mariusz@echoproduction.pl

Weronika Bugajska

Project manager / Administrative specialist
+48 721 450 005
weronika@echoproduction.pl

Łukasz Bugajski

Art director / Designer
+48 697 731 077
lukasz@echoproduction.pl